Ступені захисту сонцезахисних окулярів

Виділяють 5 типів лінз в залежності від ступеня захисту. Зовсім світлі лінзи пропускають 80-100% світла. Вони підходять для носіння в похмуру погоду. Темні окуляри пропускають всього 3-8% світла, і використовувати їх можна, наприклад, в горах, де інтенсивність ультрафіолетового випромінювання набагато вища, ніж на рівнинах. Якщо ви зібралися на море, то в даному випадку вам підійдуть лінзи, які пропускають від 18 до 43% світла.

Темні окуляри пропускають всього 3-8% світла, і використовувати їх можна, наприклад, в горах, де інтенсивність ультрафіолетового випромінювання набагато вища, ніж на рівнинах. Якщо ви зібралися на море, то в даному випадку вам підійдуть лінзи, які пропускають від 18 до 43% світла.

Які б окуляри ви не вибрали, вони повинні бути повністю прозорі, що дозволить вам чітко розрізняти об’єкти на різних відстанях. Якісні сонцезахисні окуляри мають спеціальне маркування, що позначає ступінь захисту і здатність лінз адаптуватися до яскравості світла або ж прибирати його відблиски. На етикетці вказується відсоток блокування ультрафіолетових променів типу А і В. У деяких випадках вказується, де саме окуляри можна використовувати – в умовах міста, в горах або на морі. Примітно, що в окулярах 4 категорії не можна водити автомобіль, і на етикетках це також вказується.

Окремо слід сказати про фотохромні лінзи – так звані хамелеони, які реагують на інтенсивність світла і здатні змінювати ступінь затемнення, стаючи темними при яскравому світлі, а в приміщенні – майже прозорими. Правда, фотохромні речовини на таких окулярах швидко зношуються, тому міняти “хамелеони” потрібно регулярно.

Залишити комантар