Декоративні контактні лінзи

Можливість фарбування контактних лінз була відкрита на зорі їхньої історії. Ще в далекому 1888 році Fick знав про потенційні косметичні переваги контактних лінз із непрозорою зоною зіниці й радужки. Сьогодні кольорові контактні лінзи служать для зміни кольорів ока в косметичних цілях або для задоволення бажання додержуватися моди.
Декоративні кольорові контактні лінзи випускаються двох основних типів: «посилюючі» природні кольори ока й здатні кардинально змінити їх.
Напівпрозорі тоновані або «посилюючі» лінзи дозволяють бачити природні кольори очей. Ефект цих лінз залежить від кольорів радужки пацієнта й від кольорів самих лінз.
Кольори очей визначаються кількістю хроматофора в стромі радужки. Ці клітини поглинають короткохвильове випромінювання, що розсіюється стромою. Чим темніша радужка, тим більше таких клітин, і тем менше світла відбивається назад до лінзи. Коли на око з радужкою блакитних кольорів поміщають пофарбовану лінзу, те минуле світло розсіюється щодо прозорою стромою до того, як він буде відбитий назад, щоб пройти ще раз через лінзу. Дія такої лінзи на блакитні очі буде досить помітним.
Стромальні клітини хроматофора темно-карої, радужки сильно поглинають падаюче на них світло. Відбите світло буде темніше натуральних кольорів очей. Тож напівпрозорі кольорові лінзи можуть підсилити або змінити кольори тільки світлих очей.
Непрозорі кольорові контактні лінзи призначені для радикальної зміни кольорів ока. Ці лінзи замінюють радужку як поверхня віддзеркалювання, і кольори відбитого світла визначаються застосовуваними барвниками. Необхідні кольори або малюнок накладається на непрозору поверхню. Такі лінзи можна використати для зміни кольорів як світлих, так і темних очей.
Суцільне непрозоре фарбування лінзи надає очам тьмяний неприродний вигляд, у той час як нанесений на лінзу малюнок радужки має більш натуральний вигляд. Слід зазначити той факт, що декоративні лінзи можуть бути plano — тобто не мати оптичну силу й підходити людям зі 100% зором, а можуть бути діоптрійними, таким чином, не тільки виконувати функцію зміни іміджу, але й коригувати зір. 

Залишити комантар