Все про оптичні контактні лінзи

Носіння м’яких контактних лінз може призначити тільки лікар. Тому, насамперед, клієнтові необхідно звернутися за консультацією до лікаря-офтальмолога, що має спеціальну підготовку по контактній корекції зору, і обговорити з ним можливість використання МКЛ, з урахуванням виду й ступеня порушення зору, віку, побажань і стану здоров’я. Існує ряд медичних протипоказань для носіння МКЛ. Лінзи не призначаються при: 

  • активних запальних процесах вік, конюнктиви, роговиці;
  • бактеріальних або алергійних інтраокулярних запальних процесах;
  • збільшенні або зниженні продукції сльози й сального матеріалу;
  • некомпенсованій глаукомі;
  • астматичних станах,
  • сінній лихоманці;
  • вазомоторних ринітах,
  • підвивиху кришталика,
  • косоокості, якщо кут більше 15 градусів.

Як правило, лікар не тільки виписує рецепт на лінзи, де вказує необхідні діоптрії й радіус кривизни (два необхідних параметри для підбора лінз), але й рекомендує лінзи, які підібрано індивідуально для людини з урахуванням анатомічної будови й функціонального стану ока. Якщо конкретної назви лінз у рецепті ви не побачили, краще проконсультуйтеся з лікарем, тому що всі лінзи мають індивідуальні особливості.

По-перше, це строк носіння лінзи. Термін служби контактної лінзи залежить від багатьох факторів: від товщини МКЛ, від ступеня гідрофільності (% змісту води) і хімічної структури матеріалу, з якого вона зроблена, від методу її виготовлення, навіть від чистоти навколишнього повітря. Традиційні лінзи, строком носіння від 6 місяців до року, уже не так популярні. Догляд за ними припускає щотижневу ферментну обробку спеціальними таблетками, витрата більшої кількості розчину на їхнє ополіскування й щоденний догляд. Це заподіює певні незручності: втрата часу, додаткові витрати на засоби догляду. У результаті в частини пацієнтів спостерігається недбалість в користанні МКЛ, а це, найчастіше, призводить до серйозних ускладнень. Справа в тому, що згодом на задній поверхні лінзи (зверненої до ока) з’являються жирові, білкові, мінеральні відкладення, грибкові проростання в лінзу. Ці нальоти викликають зниження гостроти зору, дискомфорт ока, обмежують термін служби контактних лінз. У ряді випадків вони ушкоджують роговицю й сприяють проникненню інфекції в око, виникає захворювання — кератит. За даними досліджень ферментне очищення таблетками видаляє відкладення тільки на 50%.

Крім того, такі лінзи, як правило, мають досить низку киснепроникливість, око «не дихає».

В останні кілька років відбулися революційні зміни в галузі контактних лінз. Лікарі в усім світі орієнтують тепер своїх клієнтів, що використовують контактні лінзи, на лінзи із плановим строком заміни (від двох тижнів до трьох місяців, не більше). Відповідні програми надзвичайно важливі для збереження здорової рогової оболонки ока, створення почуття комфортності й задоволення пацієнтів, що користуються лінзами. 

Залишити комантар