Види ультрафіолетових променів

Ультрафіолетові промені є компонентами сонячного світла. Залежно від довжини хвилі вони бувають трьох видів: УФ-А, УФ-В і УФ-С. Відповідно до законів фізики, чим коротша довжина хвилі, тим більшим енергетичним ефектом вона володіє. Тому ультрафіолетові промені з меншою довжиною хвилі є більш шкідливими для організму, ніж ультрафіолетові промені з більш високою довжиною хвилі.

 – Ультрафіолетові промені типу А. Ці ультрафіолетові промені мають найдовші хвилі, і вони сприяють появі засмаги. Крім того, саме ці промені відповідальні за передчасне старіння шкіри.

 – Ультрафіолетові промені типу В. Сонячні опіки головним чином виникають через вплив ультрафіолетових променів типу В. Крім того, вони є найбільш поширеною причиною розвитку онкологічних захворювань шкіри (зокрема, меланоми). Тривалий їх вплив на очі може спровокувати розвиток катаракти.

 – Ультрафіолетові промені типу С. Цей тип ультрафіолетових променів найбільш небезпечний, оскільки має найкоротшу довжину хвилі. Завдяки озоновому шару ультрафіолетові промені типу С не досягають поверхні Землі, хоча поява великої кількості озонових дір призвела до того, що ці промені стали проникати на земну кулю.

Примітно, що найсильніше ультрафіолетові промені діють на очі в ранковий час і в другій половині дня, а не опівдні, як думає багато хто. Так, більшість з нас ховається від сонця, коли воно в зеніті, побоюючись негативного впливу сонячних променів на шкіру. Однак, на відміну від шкіри, очі страждають від сонячних променів, які світять на рівні очей. Тому ранок і друга половина дня – найбільш небезпечні періоди.

Фактори, що впливають на інтенсивність ультрафіолетового випромінювання

Не варто забувати і те, що існує безліч факторів, що впливають на інтенсивність ультрафіолетового випромінювання. Якщо ви хочете вберегти очі від надмірної інсоляції, то ви неодмінно повинні знати наступне:

 – Хмари не захищають від УФ-променів. Так, крізь хмари проникає більше 90% ультрафіолетового випромінювання;

 – В горах інтенсивність ультрафіолетового випромінювання вища, ніж на низині. При піднятті на кожну тисячу метрів інтенсивність випромінювання зростає приблизно на 10-12%;

 – Чистий сніг здатний відобразити до 80% ультрафіолетового випромінювання, а сухий пляжний пісок – лише до 20% випромінювань;

 – Морська вода відображає до 30% ультрафіолетового випромінювання;

 – Ультрафіолет проникає в товщу води, і на глибині 1,5 метра його інтенсивність становить 40% від інтенсивності на поверхні водойми.

Залишити комантар